STARTARTYKUŁYBAZY LINKÓWFORUMKONTAKT
25 Maj 2018  
 Logowanie
Użytkownik

Hasło


Rejestracja »
Zapomniane hasło?
 Redakcja
Kontakt
Regulamin
Promocja
 NewsLetter
 Player

 BRASS:
2009
2008

Dodaj Info >>

  Agnes Milewski - artystka o polskich korzeniach.
Śpiewa po angielsku, mówi po niemiecku, myśli po polsku. Jej pierwszym fanem była babcia, która mieszka na Mazurach.

Jako czteroletnia dziewczynka wyjechała razem z rodzicami z Polski. Wprawdzie w 1987 roku Milewscy planowali emigrację do Nowej Zelandii, jednak ich pobyt w obozie przejściowym w Austrii się przedłużył - właśnie w tym czasie polskie władze ogłosiły, że w Polsce już nie ma prześladowań politycznych i władze Austrii nie miały podstaw, by wydawać Polakom wizy uchodźców politycznych. Zostali w Austrii do dziś.
AGNES MILEWSKI

W listopadzie 2007 roku Agnes Milewski wydała płytę "Pretty Boys and Ugly Girls" za którą otrzymała nagrodę Austrian Newcomer Award 2008.
Jej głos porównywany jest do Alanis Morissette i Tori Amos. Kompozycje są zaskakujące, niejednorodne, pełne skomplikowanych środków stylistycznych, ale jednocześnie jest to też łatwy w odbiorze alternatywny rock, którego centrum stanowi krystalicznie czysty głos wokalistki.
Agnes Milewski śpiewa, grając jednocześnie na fortepianie lub gitarze akustycznej. W skład jej zespołu wchodzą świetnie wykształceni muzycy klasyczni, co ma niebagatelny wpływ na brzmienie jej utworów i doskonałe aranżacje. W Austrii jest gwiazdą. Koncertuje też w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii.

Gra i komponuje odkąd pamięta. W rodzinnych wspomnieniach zachowały się opowieści jak to kilkuletnia Agnieszka wymyślała piosenki o przygodach króliczka. A podczas długich podróży samochodem do babci na Mazury nieustannie śpiewała, podchwytując wszystko, co leciało w radiu. Rodzice wcześnie sprawili jej małe organki elektryczne - najpierw zabawkę, potem bardziej profesjonalny keyboard. Dużo później w domu pojawił się fortepian.
W Austrii, gdzie stosunkowo łatwo rozwijać zainteresowania muzyczne dzieci, Agnes przez 7 lat chodziła ze swoimi organkami na lekcje muzyki do szkoły muzycznej. Kiedy jako 14-latka zamieniła keyboard na gitarę akustyczną, zaczęła komponować już na poważnie: powstawały konkretne piosenki z pełnym tekstem.
Muzykę ma w genach po babci i dziadku, którzy za młodu grali na weselach. Dziadek na skrzypcach, a babcia śpiewała i przygrywała na bębnie. To babcia była jej pierwszym fanem, wsłuchiwała cierpliwie pierwszych prób kompozytorskich podczas spacerów po Mazurskich łąkach.

Swój pierwszy zespół, grający covery, Agnes Milewski założyła jeszcze w szkole. Potem były kolejne zespoły, jeden składał się z samych dziewczyn. Pierwszą autorską piosenkę "Chasing the wind" umieściła w internecie i tak znalazła najpierw skrzypka i aranżera, a w końcu też producenta.

Na co dzień mówi po niemiecku, teksty piosenek pisze po angielsku, ale z prawdziwym wzruszeniem opowiada, jak bardzo zależy jej na publiczności w Polsce. W domu rodzinnym w Wiedniu zawsze było małe radyjko w kuchni ustawione na długie fale Programu 1 PR - tylko tyle docierało z Polski. Teraz za każdym razem, gdy jest w Polsce Agnes zachwyca się różnorodnością repertuaru polskich stacji radiowych, które biją na głowę radio austriackie.

Ma 26 lat (ur. 30 lipca 1983, Knurów, Polska). Studiuje językoznawstwo. Mieszka w domu pod Wiedniem, gdzie w chwili wolnej próbuje uprawiać papryczki chili i pomidory. Jest wegetarianką.

Lubi: Kate Bush, Led Zeppelin, Joni Mitchell, Tori Amos, Ani Difranco, Elliott Smith, Sufjan Stevens, Björk, Radiohead, Jorane, Jethro Tull, Myslovitz...


 Szukaj:

 Ostatnie Artykuły
Gitara i jazz - trochę historii.
Agnes Milewski - artystka o polskich korzeniach.
EveryNight - Biografia
OCTOBER DRUM FEST
Dreamerion - Biografia
AZYLUM - Biografia
CIRYAM - Biografia Zespołu
Time To Express nadciąga.
XI MAŁOPOLSKI KONKURS ORKIESTR DĘTYCH
"ECHO TROMBITY 2009"
Szkoła Językowa - Abba cz.2
Patio Winter Fest!!!
   
(Powered by PHP-Fusion) Copyright © 2018 by MUZYKOMANI.pl